Technika decoupage

Technika decoupage, dekupáž nebo také servítková technika je velmi oblíbeným způsobem zdobení a dekorování předmětů. Pro techniku decoupage potřebujete pouze lepidlo na decoupage. Používají se akrylové barvy nebo vintage křídové barvy Decor Paint a dekupovaný předmět, který doporučujeme na závěr přelakovat dekupážním lakem. Techniku decoupage můžete provádět na dřevo, sklo, textil, svíčky, papír, květináče nebo sádru. S lepidlem na decoupage můžete lepit ubrousky, ale také velmi oblíbený rýžový papír. Techniku decoupage můžete kombinovat s technikou craquelure nebo transfer. Vše, co potřebujete pro techniku decoupage (dekupáž) a vintage styl, najdete v našem e-shopu. Nepřehlédněte náš kompletní článek Technika decoupage – tipy, návody a techniky pro decoupage.

Startovací sady pro decoupage:

Inspirujte se návody na decoupage:

Decoupage

Pokud chcete obléknout staré nebo nové předměty, technika decoupage je k tomu ideální. Výbornými pomůckami pro tuto techniku jsou například akrylové barvy, lepidla, laky nebo lazury. Decoupage můžete kombinovat s technikou craquelure nebo transfer. Touto technikou můžete také zdobit nejrůznější předměty: dřevo, sklo, textil, svíčky, papír, květináče nebo sádru.

Pro zdobení předmětů technikou decoupage doporučujeme speciální papíry: rýžový papír na decoupage. Tento speciální papír je určen ke zdobení krabic, textilu a různých dalších polotovarů technikou decoupage. Tyto krásné rýžové papíry na decoupage mají široké možnosti využití a mnoho různých originálních vzorů.

Spoustu krásných návodů na techniku decoupage (dekupáž ) najdete na našem blogu.